Usuwanie wgnieceń PDR

Strona główna » Usługi » Usuwanie wgnieceń PDR

Naprawa wgnieceń

Każdy kierowca przynajmniej raz w życiu miał w swoim aucie wgniecenie. Mogą one powstać z winy właściciela, innego kierowcy a nawet czynników atmosferycznych takich jak grad. Popularne „wgniotki” diametralnie zmieniają estetykę auta na niekorzyść. Utrudniają również sprzedaż i zaniżają wartość rynkową pojazdu. Na domiar złego są jak pamiątka o wydarzeniu, o którym bardzo chcemy zapomnieć. Na szczęście nie muszą one zostać z nami na zawsze. W Tap Detailing wiemy, jak się ich skutecznie pozbyć. W naszym warsztacie stosujemy nowoczesną metodę usuwania wgnieceń bez lakierowania PDR (Paintless Dent Repair). Metoda PDR jest świetną alternatywą dla tradycyjnej metody blacharskiej. Pozwala zachować oryginalny wygląd pojazdu i nie obniża wartości rynkowej samochodu. Warto pamiętać, że lakierowanie uszkodzonych elementów w nowych samochodach wiąże się ze spadkiem wartości rynkowej auta aż o 15-20%.

Na czym polega metoda PDR?

Metoda PDR pozwala na usunięcie wgnieceń o różnych rozmiarach i lokalizacji, jednak tylko wtedy gdy nie doszło do uszkodzenia struktury lakieru. Nasi specjaliści ocenią stan karoserii i dobiorą najbardziej odpowiednią i najmniej inwazyjną metodę, aby przywrócić karoserię do stanu pierwotnego. Metoda PDR korzysta z dwóch technik: wypychania i wyciągania wgnieceń. Przy wypychaniu stosujemy specjalne druty lub lance PDR. Wkładamy odpowiednie narzędzie do otworu technologicznego i wypychamy wgniecenie od środka. Tę technikę stosuje się do naprawy elementów, do których można dostać się od wewnętrz. Jeżeli nie ma dostępu od wewnętrznej strony lub gdy nie ma możliwość demontażu elementu stosujemy wyciąganie. Wyciąganie wgnieceń polega na użyciu specjalistycznego kleju i zaczepów. Zaczepy przyklejamy na gorący klej, a następnie przechodzimy do wyciągania wgniecenia za pomocą pullera lub profesjonalnego młotka bezwładnościowego. W ten sposób naprawiamy elementy, do których jest utrudniony dostęp, np. w przypadku wgnieceń dachu powstałych w wyniku gradu.

Usuwanie wgnieceń
Usuwanie wgnieceń

Usuwanie wgnieceń Warszawa

Usunięcie wgnieceń metodą PDR wymaga dużej ilości czasu, a przede wszystkim precyzji i umiejętności, dlatego tak ważne jest powierzenie tego zadania profesjonalistom. Jeśli szukasz usuwania wgnieceń bez lakierowania w Warszawie i okolicach, umów się na wizytę w Tap Detailing!  W naszym warsztacie doradzimy Ci, która metoda sprawdzi się najlepiej w przypadku Twojego samochodu oraz usuniemy wgniecenia z karoserii Twojego auta, na tyle skutecznie, że zapomnisz, że w ogóle się tam znajdowały.

Nie czekaj! Umów się na wizytę!

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Sprawdź nasze pozostałe usługi