Mycie detailingowe

Strona główna » Usługi » Mycie detailingowe

Mycie detailingowe – skuteczne i bezpieczne czyszczenie samochodu

Mycie samochodu to czynność prosta tylko z pozoru. W rzeczywistości czynność ta wymaga dokładności, wiedzy, doświadczenia i odpowiednio dobranych specjalistycznych preparatów. Nieumiejętnie przeprowadzone czyszczenie samochodu nie tylko nie zapewni dobrego efektu wizualnego, ale może również narazić Cię na straty rzędu tysięcy złotych. Dość łatwo bowiem jest uszkodzić zewnętrzną powłokę pojazdu. Jeśli zależy Ci na gruntownym i bezpiecznym myciu auta, umów się na wizytę w warsztacie Tap Detailing, w Nowej Iwicznej, pod Warszawą. Gwarantujemy fenomenalny efekt wizualny, a jednocześnie bezpieczeństwo karoserii Twojego samochodu.

Na czym polega mycie detailingowe?

Mycie detailingowe to składający się z kilku etapów dokładny i gruntowny proces czyszczenia samochodu z uwzględnieniem nawet najtrudniej dostępnych elementów i zakamarków. Wykonujemy je przy pomocy narzędzi i specjalistycznych kosmetyków, które nie niszczą lakieru i pielęgnują karoserię. Podczas tego procesu usuwane są zabrudzenia takie jak pyły drogowe, asfalt, żywica czy smary ze wszystkich, nawet najmniejszych szczelin. W Tap Detailing dbamy o najdrobniejsze szczegóły, używamy sprawdzonych kosmetyków i korzystamy z renomowanych narzędzi. Niezależnie czy Twój samochód jest zabezpieczony folią PPF, ma położone powłoki czy nie posiada żadnego zabezpieczenia nasz wykwalifikowany zespół zaopiekuje się nim w profesjonalny sposób, używając wysokiej klasy produktów chemicznych.

Mycie detailingowe

Jak przebiega proces mycia detailingowego?

Mycie detailingowe to złożony i wieloetapowy proces. Najpierw pozbywamy się luźnych zabrudzeń za pomocą piany o neutralnym pH. Następnie, korzystając z pędzla o miękkim włosiu docieramy do trudno dostępnych miejsc i szczelin. Kolejnym etapem jest charakterystyczne dla auto detailngu mycie techniką „na dwa wiadra”. W jednym wiadrze znajduje się czysta woda, w drugim woda z szamponem. W obu wiadrach umieszczamy seperatory brudu. Dzięki temu powierzchnia lakieru jest zabezpieczona przed uszkodzeniami, które powstają podczas przecierania zanieczyszczeń na powierzchni lakieru. Brud z rękawicy wypłukiwany jest w wiadrze z czystą wodą. Dzięki separatorowi zanieczyszczenia opadają na dno i nie dostają się ponownie do rękawicy. Kolejnym etapem jest dekontaminacja i deironizacja karoserii, w ramach której usuwamy  smołę, asfalt, osady, żywicę czy soki z drzew. Na końcu za pomocą specjalnej glinki wyciągamy brud z porów lakieru oraz usuwamy nalot, który mógł pozostać na powierzchni lakieru pomimo mycia. Tak otrzymujemy idelanie umyty pojazd.

Konserwacja opon i zabezpieczenie lakieru

W ramach usługi myjni detailingowej czyścimy również szyby z zewnątrz i aplikujemy dressing opon. Do konserwacji i pielęgnacji opon stosujemy specjalistyczne preparaty, które zawierają filtry, chroniące opony przed promieniowaniem UV. Zabezpieczają je również przed czynnikami środowiskowymi, w tym chemikaliami i solą, stosowanymi powszechnie zimą. Na finalnym etapie zabezpieczamy karoserię hydrowoskiem. Hydrowosk to płynny wosk polimerowy, który tworzy na powierzchni lakieru powłokę ochronną. Zapewnia karoserii blask i odświeża kolor lakieru. Dzięki zastosowaniu polimerów lakier zostaje bardzo dobrze zabezpieczony przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego, wody deszczowej czy śniegu.

Przed myciem

Mycie detailingowe
Mycie detailingowe

Po umyciu

W ramach usługi czyścimy również szyby z zewnątrz.

Pranie tapicerki materiałowej

Jeśli chcesz zafundować swojemu samochodowi, komplet czyszczenia
zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą detailingu wnętrza!

Sprawdź nasze pozostałe usługi